Děti pro budoucnost II.

ONLINE KONGRES         30.5. - 3.6. 

Co budou naše děti potřebovat, aby nejen uspěly, ale byly šťastné?

  • Jaké dovednosti budou děti potřebovat teď a v budoucnu?
  • Kam směřuje společnost?
  • Proč učit děti tvořit vlastní životy?
  • Který vzdělávací směr Vám bude nejvíce pasovat?
  • Talenty, podnikavost a tvořivost, digitální dovednosti.
  • Jakou roli bude hrát zdraví, psychohygiena a odolnost?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Lidé a témata kongresu

Robert Čapek

Je líný učitel opravdu líný?

Monika Divišová

Strava, psychická odolnost a kognitivní funkce

Lenka Eywa

Jak dětem blokujeme budoucí hojnost

Jiří Halda

Děti jsou zrcadlem rodinných vztahů

Martin Hofman

Dary a výzvy dospívání - zkušenosti psychoterapeuta

Lucie Chromá

Partnerská komunikace rodičů

Iveta Jonášová

Sexualita u dětí

Eva Labusová

Attachment, mezigenerační přenos a trauma v rodičovství

Petra Nejedlá

Když to drhne v mluvení - celostní logopedie

Lenka Papadakisová

Sebeřízení v životě i v práci = moudrá společnost

Veronika Pazderková

Hudba a muzikoterapie v rodině i školách

Marie Podvalová

Knihy pro děti budoucnosti

Bára Procházková

Změny ve školství, média a mediální gramotnost

Lucie Tamášová

Montessori přístup není jen o pomůckách

Bára Veselá

Dary a výzvy domácího vzdělávání

Štěpánka Vontrobová

Na čem stojí a troskotá komunikace v rodině + 5dílná série Co budou děti potřebovat

Julie Dominika Zemanová

Knihy pro děti budoucnosti

*Změna programu je vyhrazena

Ohlasy na kongres v roce 2021

Moc děkuju za úžasný kongres! Velice se povedl. Volba témat a speakerů byla naprosto skvělá! Váš způsob uchopení rozhovorů byl parádní, svými otázkami jste nic neponechala náhodě. Fakt jsem si to moc užila.
Marie Máslová
U některých témat mám pocit, že jsem jako Šípková Růženka prospala 100 let a teď se vzbudila. Určitě to naplnilo mé očekávání a některé rozhovory ho i předčily👏. Úžasná práce, smekám.
Jana Štefuráková
Štěpánko, jste skvělá co děláte ! 👏 Moc díky za možnost být účastníkem kongresu. Věřím, že spoustě rodičů to otevřelo oči a měli příležitost si poslechnout co budou naše děti do budoucna potřebovat.
Jana Huserová

JAK SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT?

Máte 3 možnosti:

 

1. přihlaste se ZDARMA (možná, že jste zrovna v tíživé situaci)

2. zaplaťte SYMBOLICKÉ VSTUPNÉ (a podpořte kongres)

3. pořiďte si celý NEOMEZENÝ PŘÍSTUP ke kongresovým příspěvkům s vlastními přístupy a materiály navíc.

Jste v tíživé situaci? Registrujte se zdarma

5denní kongres

30. 5. – 3. 6. 2022

Zvolte symbolické vstupné nebo přístup bez omezení.

Kdo bude rozhovory provázet?

Štěpánka Vontrobová.

vede rodiče k laskavějšímu přístupu k sobě a dětem, tvoří pro ně didaktické pomůcky a kurzy. Vystudovala pedagogiku a psychologii, absolvovala mnoho kurzů a čerpala z dalších zdrojů. Je mámou dvou dětí. Její vášní je propojování souvislostí a provádění lidiček hravou cestou k novým návykům. "Kidedu jsem založila se skromnou vizí: Zodpovědnost dětí a dospělých za svůj život s radostí." 

Když zrovna něco neorganizuje, nepropojuje a nemluví, tak zpívá, blbne s dětmi a chodí po kopcích. 

Seznamte se s našimi hosty...

Robert Čapek

robertcapek.cz
Vede semináře pro učitele a školící organizace. Zaměřuje se na zkvalitnění vyučování (metody, hodnocení apod). Snaží se spojit to nejlepší z didaktiky, moderní filozofie vzdělávání a učitelské praxe nejen do svých seminářů a projektů, ale i do metodických textů, svého blogu a publikací.

Monika Divišová

wellnessia.cz
Je wellbeing koučka se zaměřením na výživu, práci s traumatem a nervovým systémem. Zaměřuje se na téma psychologie výživy a propojuje nutriční teorii s životní realitou klienta. Je zakladatelkou společnosti Wellnessia, která se zaměřuje na firemní vzdělávání v oblasti prevence, výživy, odolnosti a prevence stresu. Pravidelně publikuje v tisku a je spoluautorkou několika knižních publikací a vzdělávacích on-line projektů.

Lenka Eywa

lenka-eywa.cz
Věnuje se on-line podnikání, přírodním zahradám a cestě za životem v hojnosti. Svět výkonu, tlaku a "tahu na branku" ji už nebaví a má za to, že i rodiče mohou děti vést k životu k hojnosti a finančním kompetencím.

Jiří Halda

Je speciální pedagog, lektor a rodinný terapeut. Orientuje se na poruchy chování a učení a rodinné vztahy. To, že poruchy vychází z chybných rodinných vzorů, je dávno známo. Proto je problém dítěte vždy problémem celé rodiny. Orientuje se tedy na rodinu jako organismus, kde má být všem dobře a všichni si mají být jisti svým místem.

Martin Hofman

Pracuje nejčastěji s dětmi a dospívajícími, věnuje se osobním, rodinným a vztahovým tématům, u dětí a dospívajících i výchovným potížím. Lektorsky se věnuje seberozvojovým programům, vzdělávacím kurzům a také diagnostické a terapeutické práci se školními třídami. Martin je psycholog, školní psycholog, psychotereapeut, externista PdF MU, lektor ČIB

Lucie Chromá

partnerskesladeni.cz
Pracuje jako terapeutka a mentorka partnerských vztahů. Věnuje se 9 let individuálním terapiím a pomohla už víc než 1000 klientkám. 5 let se specializuje na partnerské vztahy, vede projekt Partnerské sladění. Pomáhá se vztahy především ženám. Je autorkou praktického online kurzu pro ženy "Cesta lásky - smysluplná komunikace s partnerem". Se svým mužem Radkem společně dělají párové terapie a konzultace, živé workshopy, přednášky.

Iveta Jonášová

ivetajonasova.sk
PhDr. Iveta Jonášová, Ph.D. - již 16 let se jako psychoteraput věnuje vztahům a lidské sexualitě. Pomáhá klientům najít nové možnosti v náročných situacích jejich života.

Eva Labusová

evalabusova.cz
Psychoterapeutka, poradkyně pro oblast rodičovství a vztahů, průvodkyně cestami duše, publicistka a lektorka. Máma 3 dětí. Usiluje o vhled do problematiky moderní rodiny v psychosociálním a psychosomatickém kontextu.

Petra Nejedlá

petranejedla.cz
Logopedka s celostním a respektujícím přístupem s více než dvanáctiletou praxí a máma 3 synů. Ve své práci se snaží propojovat souvislosti, hledat potřebné dílky skládačky a být laskavou podporou nejen pro děti, ale i pro celé rodiny a pedagogy. V současné době je autorkou 3 online kurzů a mnoho (nejen) logopedické inspirace přináší ve svých fb skupinách Vývoj řeči v souvislostech a Vývoj řeči v souvislostech pro pedagogy.

Lenka Papadakisová

evolucio.space
Mentorka podnikání, koučka a průvodkyně lídrů, facilitátorka poradních kruhů a mastermindových skupin. Propagátorka moudrého podnikání - hlavou a srdcem, vědomého života a spolupráce. Podnikat začala před 30 lety, spoluzaložila a vedla dvě vzdělávací společnosti, projekt Moudré podnikání žen, ArtBees a Učíme se příběhy. Dnes své zkušenosti předává, podporuje podnikatele a podnikatelky, je součástí sítě mentorů JIC, Red Button a spoluzakladatelkou Evolucia. Věnuje se vědomému leadershipu a firemní kultuře tyrkysových, samořídících organizací. Provází lídry osobní transformací.
Je muzikoterapeutka, hudebnice a autorka projektu Hudebniště (hudebniste.cz). Snaží se inspirovat a motivovat rodiče k rozvíjení dětí pomocí hudby a hudebních her.

Bára Veselá

veselabara.cz
Žije svůj život s pěti chlapy. Řízením osudu jsou domoškoláci. Domácí vzdělávání je to nejlepší, co je ve vzdělávání i v životě mohlo potkat.
Bára Procházková je šéfredaktorka magazínu o vzdělávání EDUzín. Pracovala jako redaktorka týdeníku Respekt, jako šéfredaktorka měsíčníku Bel Mondo či jako vedoucí vydání zpravodajského ČT24.cz. Studovala politologii v severoněmeckém Hamburku. Přednáší na Karlově univerzitě, působila i na univerzitách v Brně a v Plzni. Vede semináře občanského vzdělávání a workshopy mediální gramotnosti v Česku i v Německu.

Marie Podvalová

mravencichuva.cz
Marie Podvalová miluje bohatství knih a má radost, že i její děti mohou objevovat svět s jejich pomocí. Líbí se jí, že v současné době vychází knihy na nejrůznější témata. Moc ráda z nich vybírá právě takové, které děti mohou obohatit, bavit a lákat ke čtení. Každý jsme jiný, a proto je dobré mít velkou zásobu knih, ze které můžeme vybírat. Ráda vám pomůže se v této nabídce také zorientovat.

Julie Dominika Zemanová

mravencichuva.cz
Julie Dominika Zemanová je vášnivou čtenářkou. Ostřížím zrakem sleduje a čte všechny zajímavé knižní novinky a vybírá z nich poklady, které oslovují děti kolem. Ráda se o ně podělí i s vámi. Podělí se s Vámi o zkušenosti, jak s knihami pracovat třeba díky Kritickému myšlení.

Lucie Tamášová

montessorihracky.cz, rustspolecne.cz
Je především máma a spokojená partnerka. Pro svůj pocit naplnění a radosti se věnuje rozvoji dětí a inspiraci rodičů a učitelů na jejich cestě při práci s dětmi. Kromě eshopu MontessoriHracky.cz a online kurzů v češtině a angličtině, s radostí pořádá také konference pro učitele a rodiče (opět jak v Čechách, tak celosvětově). Je zamilovaná do všech svých projektů, cení si celého svého týmu úžasných a schopných žen a raduje se z toho, že může pomáhat. Užitečná se snaží být také díky více než 20leté práci v rozvojovém sektoru, jako ředitelka organizace Centrum Dialog, které dělá projekty ve vzdělání dětí v Keni a v Guineji.

Partneři

Do kongresu zbývá:

Už jste se přihlásili? Ještě ne? Tak hurá na to!