Léto nekončí – vodní hrátky nejen na ven

Bylo opravdu velké horko a s dětmi se nedalo jít ven. Ale co doma? Nejlépe se naložit do vody. Optimálně, aby to mělo ještě nějaký cíl?

Tak jsem zapřemýšlela, popadla kyblík, napustila do něj vodu, kyblík s vodou vložila do koše na prádlo (aby se moc necákalo), donesla ještě lavor a spolu s Maxem jsme nanesli k našemu koupališti spoustu věcí (kachničky, balonky, kancelářské spony, gumičky, auta, blbinky).

K tomu naběračku a kleště, lžíci a odměrky, trychtýř  a už se „pracovalo“

Úkol 1: vylovit všechny předměty naběračkou a kleštěmi na špagety a přendat je do lavoru

Úkol 2: naplnit sklenici od mléka/moštu naběračkou nejdříve s trychtýřem, pak bez trychtýře

Úkol 3: naplnit malou odměrkou velkou sklenici – kolik 100 ml odměrek se vejde do velké litrové sklenice (prcek má 4 roky, ale do 10ti napočítá)

Úkol 4: vylovit předměty z malého lavorku ústy

Úkol 5: přenést některé věci na lžíci ke gauči a zpět (nesmí spadnout) – v ruce a druhý level v ústech (chechtal se, tak mu ta lžíce vypadla:-)

A pak už konec úkolům, vylíváme kyblík do koše na prádlo, přidávám další vodu, už je s námi dávno i 10ti měsíční Amálka a začíná vodní rodeo v kuchyni. To jsem si na sebe zase něco ušila. Poledne  se blíží a plotna studená, k tomu pěkný binec v kuchyni a děti, které využily kluzkou podlahu k bruslení:-)

Doporučuji všem otrlým maminkám, stojí to za to, hodina zábavy je jistá. Fotky nic moc, držela jsem mladší dítě, druhému asistovala a u toho fotit moc nešlo:-)

Štěpánka
Provádím rodiče, ženy, děti a teenagery, vedu rodinnou poradnu. Jsem autorkou portálu a značky pomůcek Kidedu. Pomáhám lidem laskavěji komunikovat, zvládat emoce, vztahy, objevit a uvolnit životní záseky. Mám radost, když se lidem vrací do života radost.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *