KIDEDU MŮJ DEN

Didaktická hra pro děti,
která je naučí zvládat každodenní úkoly
a vám přinese spoustu času navíc.

“Jsem nadšená! Náš dvouletý Ondra ještě nikdy nebyl tak „disciplinovaný“ jako nyní.
Doufám, že mu to dlouho vydrží … Moc Vám děkujeme za super pomůcku jak tu
hyperaktivní blechu zvládnout celkem v pohodě a bez zbytečných scén.”

Martina, Karel a Ondrášek Černíkovi

Mohli jste vidět:

Představte si ráno, kdy si připravíte oblíbenou kávu a za chvíli slyšíte jen dusot malých kroků někde na chodbě.
Doma je klid, který jste dlouho nezažili.

A zatímco jste chystali snídani, vaše 3 leté dítě vstalo, zašlo si na záchod, samo se obléklo a pak přišlo za vámi a vy jste nemuseli říct nic.
Jen dobré ráno.

Poznejte příběh Kidedu ve vysílání ČT1:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

“Dopřejte dětem svobodu v rozhodování, podpořte jejich samostatnost a pomozte jim v tom vizualizací a plánováním. Rozdíl poznáte za jeden den.”

Kidedu Můj den je originální didaktická hra pro děti.

Vychází z principů Montessori pedagogiky a strukturovaného učení.

Je dětskou verzí dospěláckého TO-DO listu a funguje již ve stovkách domácností a školek.

Celý systém hry předává dítěti schopnost orientovat se v čase a uspořádávat si den.

Díky vizualizaci každodenních rutinních činností se je dítě učí samostatně zvládnout (bez připomínání dospělých).

Skládání do časových bloků (příběhů) podněcuje fantazii a podporuje vyjadřování dítěte a jeho paměť.

Vaše dítě se naučí:

 • lépe zvládat činnosti jako oblékání, mytí rukou, úklid hraček apod.
 • vytvářet orientaci v čase (ráno, poledne, večer) a časovou souslednost dějů (před, po) díky vizualizaci
 • samostatně se rozhodovat a přebírat zodpovědnost za své činnosti

Jak pomůže Kidedu vám?

Vám, milé maminky a tatínci, pomůže zvládat období dětského vzdoru.

Nejde totiž o období vzdoru, ale období sebeuvědomění. Období kdy se dítě začíná osamostatňovat, oddělovat od pupeční šňůry.

Pokud tento proces správně podpoříme, uvolní se ruce i nám, rodičům nebo učitelům.

Jde to. Zázračně rychle a snadno.

Jak to funguje?

Prohlédněte si s dítětem všechny obrázky, pojmenujte si třeba střapatého klučíka a holčičku (my jim říkáme Eda a Edinka), řekněte si spolu, co právě dělá a pak zkuste ukázat, jak bude asi vypadat např. chlapečkův večer před spaním. Zakládejte přitom kartičky ve správném pořadí do stojánku, až budete mít večerní příběh hotový. Když Vaše dítě splní jednu z činností, vyzvěte jej, aby kartičku ze stojánku schovalo třeba do pytlíčku. Jakmile dítko pochopí princip „hry“, začne si činnosti přirozeně plánovat samo. Využijte třeba ráno pro urychlení ranních rutina  odchodů do školek. Kromě toho kartičky mají i další funkce. Dítě si s nimi může libovolně hrát (schovávat a hledat je po bytě, vymýšlet nové příběhy, nosit je s sebou např na wc či k čištění zubů apod).

Co říkají rodiče, učitelé a odborníci:

Jsem nadšená! Náš dvouletý Ondra ještě nikdy nebyl tak “disciplinovaný” jako nyní. Doufám, že mu to dlouho vydrží. Dokonce se Vám musíme pochlubit, že nám Kidedu pomohlo konečně od plen (ano vím, je to ostuda, ale co nadělám). Podle Kidedu jedeme od pátku, ale to bylo spíše takové seznamovací. Od soboty potom už bez kompromisů a od neděle je bez pleny. Když plánujeme, tak se mnou Ondra smlouvá, ale jakmile je naplánováno, tak potom přes to nejede vlak. Moc Vám děkujeme za super pomůcku jak tu hyperaktivní blechu zvládnout celkem v pohodě a bez zbytečných scén.
Martina, Karel a Ondrášek Černíkovi
Malé Marušce je 3,5 roku, večer před spaním si kartičky naskládá do stojánků, přečteme si, co celý den dělala a pak si postaví plán na další den. Kidedu pomáhá. Podle kartiček si malá lépe vzpomene na celý uběhlý den a následně si pak lépe vybaví, co by chtěla dělat další den. Děkujeme za inspiraci.
Roman Pavlíktáta
Líbí se mi ta jednoduchost a vkusnost provedení! A ještě více oceňuji nadšení autorky se o své zkušenosti a nápady dělit s námi ostatními. Když jsem tuto pomůcku poprvé viděla, okamžitě mě napadlo, že využívá principy strukturovaného učení, které vychází z tzv. TEACCH programu. Jedná se o světově nejuznávanější a nejefektivnější přístup k dětem s autismem. Metodu lze použít u všech dětí jako podpůrný nástroj pro posilování sebedůvěry (“vím, co mě čeká”) a soběstačnosti (“mohu se sám rozhodovat”). U dětí s autismem je pro učení nezbytný promyšlený motivační systém, protože těmto dětem mnohdy chybí zvnitřnělé chápání “proč?”
Magdaléna Holubováspeciální pedagožka a terapeutka se zaměřením na děti s autismem, krizovou intervenci a expresivní terapii, spoluzakládala Purpura, z.s. a iniciátorka vzniku Galerie Galaxie (kehvezdam.cz)
S nástupem Nely do školky mi to přišlo vychytané. Na stolku měla připravenou hromádku kartiček s činnostmi, které dělá ráno před odchodem a ona sama si je po splnění dávala do lištiček. V sadě této hry jsou lišty 3, takže fůra prostoru na plánování. Pro nás to tedy není učení programovat den, ale naopak to má Nelinka jako úkolníček, kde si zasazením kartičky poznačí, že má splněno.
Míša Knězkováautorka blogu www.mklife.cz, máma, lékařka
Náš dvouleťák je na plánování zatím ještě malý. Baví ho však kartičky skládat na stojánek a zas vyhazovat. Kidedu jsem ale chtěla i pro sebe, jelikož mi dělá problém organizace dne.
Aneta Dupontmáma
Tip nakreslit si denní rituály jsem slyšel poprvé na kurzu Respektovat a být respektován, a přišlo mi to jako úžasné zjednodušení celého denního procesu, proto jsem rád, že se toho někdo zhostil. Velice rád budu sadu kartiček KIDEDU doporučovat rodičům, kteří si se svými malými dětmi nebudou vědět rady, protože tato metoda jednoznačně funguje!
Milan Studničkapsycholog, psychoterapeut, sportovec. milanstudnicka.cz
Kidedu jsme hned uvedli do provozu. Objednali jsme si ho pro naši dvouletou dceru, Aničku, která je šikovná, bystrá, dobře mluví a chtěli jsme ji posunout zase o kousek dál. Musím říct, že Kidedu, už za ty dva dny, pomohlo i nám rodičům v důslednosti. Volné kartičky necháváme k aktivitám, které si dcerka sama navrhuje.
Kristýna a Anička Skúpamaminka a dcera

Balení obsahuje:

 • Sadu 21 kartiček (15 činností s holčičkou nebo chlapečkem: spánek, oblékání, čištění zubů, wc, mytí rukou, 3 x jídlo, hračky, aktivita v dětském kolektivu, aktivita venku, tvoření, vaření,koupání, čtení pohádek).
 • 4 kartičky navíc k libovolnému dokreslení.
 • Souprava 3 ks dřevěných stojánků (masivní dřevo, bez povrchových úprav a barev).
 • Modrý nebo růžový stahovací pytlík z bavlněné české látky.

Kidedu je určeno pro:

 • Předškolní děti a jejich rodiče.
 • Učitele v mateřských školách.
 • Učitele cizích jazyků pracujících s dětmi 3-10 let. (Pomáhá pojmenovat činnost v cizím jazyce, vyprávět příběh, využít časové souslednosti, učení všech časů).
 • Speciální pedagogy pracující s dětmi s různými poruchami (vývojová dysfázie, autismus, bez věkového omezení).

Kidedu Můj den


Cena kompletního setu:

640 Kč

Poštovné činí jen 50 Kč /1 set. Balíčky odesíláme každé úterý či středu. 

LEDEN 2020 - vyrábíme stojánky, plánovače odesílám 6.2. 2020

O autorce hry:

Štěpánka Vontrobová

Jsem máma 2 dětí (staršího Maxíka a maldší Amálky). Chtěla jsem se stát učitelkou. Během studia vysoké školy mě touha přešla a rozhodla jsem se nejdříve poznat opravdový svět a pak možná někdy v budoucnu jej dětem “ukázat”. Mezitím jsem pracovala na spoustě zajímavých projektů a mnohé sama vytvořila. (www.stepankavontrobova.cz). Díky dětem a světu na mateřské jsem objevila dávno zavřenou vnitřní schránku – tu tvořivou, plnou nápadů a svobody, že můžu cokoliv budu chtít.

Jak vzniklo Kidedu? „Doma to byl věčný boj s oblékáním a čištěním zubů. Pak se přidaly otázky? Co budeme dnes dělat, kdy už pojedeme na ten výlet apod. Zkusila jsem činnosti vizualizovat pomocí obrázků a plánků. To překvapivě zafungovalo skvěle. A tak jsme se pustili do tvoření a po pár týdnech byl první set Kidedu Můj den na světě. Maxík se u plánování svého dne tehdy tvářil natolik důležitě, že jsme s manželem žasli nad tou dětskou touhou zvládat vše sám.“

Kdo vyrábí součásti hry

Pomůcku spolutvořila řada skvělých a kreativních lidí.

Jak k tomu došlo? Já měla nápad a na jeho realizaci si našla správné lidi z Česka. A tak vzniklo Kidedu.

Mám ráda netoxické a ekologické materiály. Takže dřevo je bez povrchových úprav, prostě příjemný dubový stojánek, pytlíčky jsou z barvené bavlny s certifikátem OekoTex a kartičky z potištěného kartonu.

Žádné plasty, kovy ani mnohdy obávané magnety. Žádná Čína. Není co spolknout, ani o co se pořezat.

Kidedu prostě voní dřevem a láskou ❤️

Bára Křístková

ilustrovala kartičky

Dana Polášková - Zašívárna

šije Kidedu pytlíčky

Woodseason Pavel Stuchlík

vyrábí Kidedu stojánky

Lubomír Mik

nafotil hru i děti

Objednat sadu Kidedu Můj den

Vaše údaje jsou v bezpečí