Plán dne, denní činnosti, harmonogram dne
-14%

Kidedu Můj den – plánovač pro kluky + DÁREK: Omalovánky s říkankami

 • /
 • Eshop
 • /
 • Kidedu Můj den – plánovač pro kluky + DÁREK: Omalovánky s říkankami

Kidedu Můj den je originální didaktická hra pro děti. Pomůže dětem lépe zvládat sebeobslužné činnosti a Vám ušetří energii. Do balíčku Vám přibalíme navíc omalovánky s říkankami.

690 Kč, ušetříte 100 Kč -14%
590 Kč
Na objednávku
 • Vychází z principů Montessori pedagogiky a strukturovaného učení.

  Je dětskou verzí dospěláckého TO-DO listu a funguje již ve stovkách domácností a školek.

  Celý systém hry předává pomáhá dětem orientovat se v čase a uspořádávat si den.

  Díky vizualizaci každodenních rutinních činností (sebeobsluha apod) se je dítě učí samostatně zvládnout (bez připomínání dospělých).

  Skládání do časových bloků (příběhů) podněcuje fantazii a podporuje vyjadřování dítěte a jeho paměť.

  Vaše dítě dokáže:

  • lépe zvládat činnosti jako oblékání, mytí rukou, úklid hraček, česání, pomoc v domácnosti apod.
  • vytvářet orientaci v čase (ráno, poledne, večer) a časovou souslednost dějů (před, po) díky vizualizaci
  • samostatně se rozhodovat a přebírat zodpovědnost za své činnosti a jejich dokončení

  Balení obsahuje:

  • Sadu 21 kartiček (17 činností s holčičkou nebo 17 s chlapečkem: čištění zubů, mytí rukou, česání, spánek, oblékání, 3 x jídlo, hračky, aktivita v dětském kolektivu, aktivita venku, tvoření, vaření, koupání, čtení pohádek, cvičení, uklízení).
  • 4 kartičky navíc k libovolnému dokreslení.
  • Souprava 3 ks dřevěných stojánků (masivní dřevo, bez povrchových úprav a barev).
  • Modrý nebo růžový stahovací pytlík z bavlněné české látky.

  Určeno pro:

  • Předškolní děti a jejich rodiče.
  • Učitele v mateřských školách.
  • Učitele cizích jazyků pracujících s dětmi 3-10 let. (Pomáhá pojmenovat činnost v cizím jazyce, vyprávět příběh, využít časové souslednosti, učení všech časů).
  • Speciální pedagogy pracující s dětmi s různými poruchami (vývojová dysfázie, autismus, bez věkového omezení).

  Jak plánovač Kidedu pomáhá

  Jsem nadšená! Náš dvouletý Ondra ještě nikdy nebyl tak “disciplinovaný” jako nyní. Doufám, že mu to dlouho vydrží. Dokonce se Vám musíme pochlubit, že nám Kidedu pomohlo konečně od plen (ano vím, je to ostuda, ale co nadělám). Podle Kidedu jedeme od pátku, ale to bylo spíše takové seznamovací. Od soboty potom už bez kompromisů a od neděle je bez pleny. Moc Vám děkujeme za super pomůcku jak tu hyperaktivní blechu zvládnout celkem v pohodě a bez zbytečných scén.
  Martina, Karel a Ondrášek Černíkovi
  Líbí se mi ta jednoduchost a vkusnost provedení! Když jsem tuto pomůcku poprvé viděla, okamžitě mě napadlo, že využívá principy strukturovaného učení, které vychází z tzv. TEACCH programu. Jedná se o světově nejuznávanější a nejefektivnější přístup k dětem s autismem. Metodu lze použít u všech dětí jako podpůrný nástroj pro posilování sebedůvěry (“vím, co mě čeká”) a soběstačnosti (“mohu se sám rozhodovat”).
  Magdaléna Holubováspeciální pedagožka a terapeutka se zaměřením na děti s autismem
  Tip nakreslit si denní rituály jsem slyšel poprvé na kurzu Respektovat a být respektován, a přišlo mi to jako úžasné zjednodušení celého denního procesu, proto jsem rád, že se toho někdo zhostil. Velice rád budu sadu kartiček KIDEDU doporučovat rodičům, kteří si se svými malými dětmi nebudou vědět rady, protože tato metoda jednoznačně funguje!
  Milan Studničkapsycholog, psychoterapeut, sportovec. milanstudnicka.cz
  S nástupem Nely do školky mi to přišlo vychytané. Na stolku měla připravenou hromádku kartiček s činnostmi, které dělá ráno před odchodem a ona sama si je po splnění dávala do lištiček. V sadě této hry jsou lišty 3, takže fůra prostoru na plánování. Pro nás to tedy není učení programovat den, ale naopak to má Nelinka jako úkolníček, kde si zasazením kartičky poznačí, že má splněno.
  Míša Knězkováautorka blogu www.mklife.cz, máma, lékařka
  Kidedu jsme hned uvedli do provozu. Objednali jsme si ho pro naši dvouletou dceru, Aničku, která je šikovná, bystrá, dobře mluví a chtěli jsme ji posunout zase o kousek dál. Musím říct, že Kidedu, už za ty dva dny, pomohlo i nám rodičům v důslednosti. Volné kartičky necháváme k aktivitám, které si dcerka sama navrhuje.
  Kristýna a Anička Skúpamaminka a dcera
  Náš dvouleťák je na plánování zatím ještě malý. Baví ho však kartičky skládat na stojánek a zas vyhazovat. Kidedu jsem ale chtěla i pro sebe, jelikož mi dělá problém organizace dne.
  Aneta Dupontmáma
  Malé Marušce je 3,5 roku, večer před spaním si kartičky naskládá do stojánků, přečteme si, co celý den dělala a pak si postaví plán na další den. Kidedu pomáhá. Podle kartiček si malá lépe vzpomene na celý uběhlý den a následně si pak lépe vybaví, co by chtěla dělat další den. Děkujeme za inspiraci.
  Roman Pavlíktáta
  Ahoj Štěpánko, plánovač už využíváme. Původně jsem si nebyla vůbec jistá, jestli je Monička (6) ve věku, kdy to pro ni už nebude zajímavé, ale plánovač využívá a tato pomůcka se jí líbí. Ráda si den naplánuje a většinou skutečně dělá naplánované činnosti. Hodně se u toho sama a dobře zabaví. Děkujeme za takovou pomůcku 😊 Mám vždycky radost, když dělá dítě něco pro svůj růst a vývoj tím správným směrem a baví ho to. Pěkné adventní dny.
  Vlasta Bačovskámaminka a dcera
 • Pohlaví (?)

Podobné zboží

Komunikační karty pro více radosti a porozumění. Pomouhou dětem se strachy, vztekem, smutkem, loučením, konflitky se sourozencem i kamarádem. Naučí je hledat řešení.
Hrejte si s emocemi a hledejte řešení. Pomozte dětem i sobě rozklíčovat prožívané pocity a projít situacemi.
12 audio příběhů, ve kterých s dětmi budeme uzdravovat robota, užívat si prázdniny, mluvit o smrti, vytírat podlahu od barvy nebo si povídat o narození sourozence. S lehkostí, hravostí a humorem.
Hravé audio příběhy o tom, jak povzbudit děti k odvaze, empatii, radosti a řešení.Jak si Edík poradí s pokaženým robotem? Proč Edíka hodně naštve segra? Co Edince pomůže na smutek po mamince a…
Plán dne, denní činnosti, harmonogram dne
-14%
Kidedu Můj den je originální didaktická hra pro děti. Pomůže dětem lépe zvládat sebeobslužné činnosti a Vám ušetří energii. Do balíčku Vám přibalíme navíc omalovánky s říkankami.