Adventní

 

Hvězdné příběhy Edíka a Edinky

 

Adventní čtení, luštění, zábava, přemýšlení a kalendář v jednom

Chcete si v prosinci odpočinout a prožít klidnější advent?

Přemýšlíte, jaký letos dětem připravíte adventní kalendář?

Baví děti příběhy ze života dětí, hledání, hádání a kreslení?

Prožijete adventní čas se školákem Edou, školkačkou Edinkou, jejich rodiči, kamarády, babičkami, dědečkem a bylinkovou sousedkou. Dozvíte se, proč jsou příběhy "hvězdné". Pomůžete dětem nazdobit věnec, rozsvítit lucernu a nakrmit ptáčky. Zažijete návštěvu stromečkové školky, vánočních trhů, školkové besídky i kostela. V příbězích najdete lehce a přirozeně zakomponované zvyky i tradice. Děti se přirozeně dozví mnohé zajímavosti - třeba čím nakrmit zvířátka v lese, jak spí ryby, kdo v zimě bdí nebo jak se slaví Vánoce jinde ve světě.

Čtěte, luštěte, hádejte, omalujte, povídejte si.

24 dní - 24 příběhů s živými ilustracemi

"Kouzelně adventní a přitom tak skutečné, jakoby byly z našeho života."

Hodně vánoční nálady, dobrodružství i napětí. Bez nadpřirozena, kouzel a čar, přitom kouzelné a laskavé.

 • Odkud si Eda s Edinkou přinesou vánoční stromeček a rybu?
 • Co má společného holčičí sponka, lego Star Wars a kočka?
 • Může být advent kouzelným časem i pro mámu a tátu?
 • Co servírovat v zimě ptáčkům do krmítka a zvířátkům v lese?
 • Proč je fajn mít "bylinkovou" paní sousedku?
 • Co dětem zabírá na smutek, bolest, strach a odvahu?

Ukázky příběhů

Pro koho jsme hvězdné příběhy připravily?

PRO KLUKY

kteří milují, lego, mámin adventní kalendář, koulovačku a jsou malí hrdinové

PRO HOLKY

které potřebují hodně sponeček do vlasů, učí se překonat strach a mají nej kámošku

PRO MÁMY

které s málem vytvoří tu nej adventní atmosféru a přitom si najdou čas i na sebe.

PRO TÁTY

kteří i přes své pracovní vytížení můžou být malými kluky a umí řešit věci s nadhledem

Vymýšlely, psaly a kreslily jsme společně

Přála bych Vám být u toho, když příběhy vznikaly. I když jsme se se Simonkou a Bárou nikdy neviděly, bylo to, jako bychom snad seděly u jednoho stolu v té nejvoňavější kavárně a znaly se od malička.

Protelefonovaly jsme spolu přes 20 hodin, napsaly jsme si přes 300 emailů a spousty dalších různých vzkazů. A vše plynulo a zapadalo tak, že jsme to ani neplánovaly. Výsledkem je 56 stran naplněných hladivými větami, obrázky, podněty k zamyšlení nebo vyřešení.

Přejeme Vám ten nejkrásnější a nejpropojenější adventní čas. 

Štěpánka Vontrobová

Tvůrkyně myšlenky
S dětmi si rádi čteme a necháváme se unášet. Baví nás reálné a skutečné příběhy. Takové, se kterými se děti ztotožní, najdou si své paralaley, vzory, příklady řešení a možnosti životních cest. Věděla jsem, že pro Vás chci vytvořit příběh bez nadpřirozených příkras, přitom plný adventního kouzla, hvězdiček , světla a pohlazení. Věděla jsem, že chci ať kreslí Bára a Simonku mi poslala hvězdná Evka Dragulová. V příbězích se odráždí mnohe z životů dnešních dětí a rodičů. Najdete v nich tedy maminku pracující z domova, tátu ve firmě, děti se svými starostmi a radostmi ze škol a školek. Záležet jsme si daly i na tom, aby se děti mnohé "naučily", aniž by o tom věděly.

Simona Martinková Racková

Napsala příběhy
Od šesti let píšu básně, vydala jsem čtyři básnické sbírky (pod svým původním jménem Simona Racková) a právě dokončuju pátou. Letos o prázdninách jsem začala psát svou první knížku pro děti – inspirací mi jsou naše dvanáctiletá dvojčata Ondra a Silvinka a taky naše kočky Kafíčko a Piškot. I když celý život pracuju jako editorka a redaktorka (v posledních letech dělám mj. rozhovory do Marianne a působím v literárním časopise Tvar), díky Adventním hvězdným příběhům Edíka a Edinky jsem objevila úplně nový rozměr psaní. Moc mě to bavilo, se Štěpánkou a Bárou jsme pracovaly v úžasné symbióze a souladu – a po hrdinech našeho adventního příběhu se mi už teď stýská. Tak doufám, že si to budete užívat stejně jako my!

Barbora Křistková

Ilustrovala
Od 4 let jsem chtěla tvořit pro děti, takže tvorba pro děti je můj "Kůň" i živobytí :) Mou hlavní pracovní náplní jsou ilustrace pro seriál pro ČT D: " Tý Brďo" a ilustrace pro KIDEDU :) Tvořím pak omalovánky pro děti, pracovní sešity pro školáky, dětské knížky. Mou velkou láskou jsou "placatí psi " mopsové. Ten můj se jmenuje Babetta. Taky je ráda kreslím.-) stejně jako další zvířata. Najdete je i v adventních příbězích. Radost mi dělá má 4. letá dcera Berta ve které vidím samu sebe v miniaturním podání :D ...je prostě ŠÍLENÁ a BOŽÍ :D Mé motto: " co tě nezabije, to tě posílí" :)

Co dostanete v souboru Adventních příběhů

 • Soubor 24 příběhů v pdf
  které využijete jako knihu nebo adventní kalendář
 • 56 stran připravených k tisku
  v domácí tiskárně nebo copy centru
 • více než 30 autorských a ŽIVÝCH ilustrací
  které budou vaše děti bavit
 • Adventní atmosféru, zajímavosti a inspiraci
 • Dopis Ježíškovi - podklad
  ten se vždy hodí:-)

Cena hvězdných adventních příběhů Edíka a Edinky:

adventní čtení, luštění a kalendář v jednom je

 

19 Kč za každý den

 

Celkem tedy 450 Kč 

 

Vaše odezvy (zatím je to novinka, tak se na ně těšíme)

Každý rok přemýšlím nad tím, jak vyřešit adventní kalendář. Bonbóny a čokolády prostě nechci do toho krásného látkového kapsáře cpát. Snažím se tam každý rok dát příběh. Na fotkách, nebo jako puzzle… takže díky, Kidedu, že jsi to za mě letos vyřešilo. Příběh Edíka a Edinky je echt vánoční. Moc se mi líbí, že to není pohádka, je to prostě prima příběh jedné prima rodiny, která se společně těší na Vánoce, nic víc, nic míň. Mají se rádi, i když se na sebe občas naštvou, advent si užívají společně, ale taky každý zvlášť. Líbí se mi, jak je příběh aktuální – je to odraz takové normální současné rodiny, která řeší věci, s nimiž se děti, které dostanou tento příběh do svého pomyslného adventního kalendáře, mohou opravdu ztotožnit – občas tu problesknou témata jako mobily, lego, školní besídky a firemní večírky rodičů. Líbí se mi milý a měkoučce plynoucí styl vyprávění, je čtivý a umně vystavěný, vyšperkovaný spoustou rozhovorů… působí na mě uklidňujícím dojmem, jakoby mi připomínal, že Vánoce nejsou jen o překotném honu za dokonalostí. Malá aktivita po přečtení každé kapitoly je třešinka na dortu – hádanky, bludiště, doplňovačky. Pěkné, fakt moc pěkné! Díky za tenhle sladký předvánoční bonbónek.
Petra Žallmannováeditorka, recenzentka dětské literatury, máma dvojčat